Begeleiding bij functionerings- en participatieproblemen
Binnen deze module analyseer en versterk je jouw professionele authenticiteit in denken en handelen met betrekking tot het begeleiden van leerlingen met syndromen, ziektebeelden en functiestoornissen. Je verdiept je in de verscheidenheid van syndromen, ziektebeelden en functiestoornissen en de mogelijke gevolgen daarvan voor het onderwijs. Vanuit een emancipatorische benadering toon je op welke wijze leerlingen met een beperking een stem krijgen in hun leer-en ontwikkelingsproces. Je onderzoekt binnen jouw beroepspraktijk vanuit welke visie en op welke wijze de betreffende leerlingen ondersteund worden bij het realiseren van hun ontwikkelingsperspectief. De school heeft hierin een centrale rol waarop je kritisch reflecteert.
Handig om te weten
Start | November 2022 |
---|---|
Lesdata | - Utrecht: 26-11, 17-12 (2022), en 14-01 (2023) van 10.00 tot 16.00 uur - Online: zaterdag 26-11, 17-12 (2022) en 14-01 (2023) van 10.00 tot 14.00 uur |
Studie-investering | De totale studiebelasting is 140 uur (inclusief colleges). |
Kosten | € 690 (vrij van btw) |
Deelnemers | 15-25 |
Locatie | Padualaan 97 Utrecht |
Diploma | Certificaat met de studie-investering (140 uur) |
Aanmelden
Zin om te beginnen met deze opleiding?
Meer weten?
De belangrijkste informatie op een rij.
Opleidingsinhoud
• toont zijn/haar professionele authenticiteit in denken en handelen bij de begeleiding van leerlingen met functionerings- en participatieproblemen;
• analyseert onderwijskundige en pedagogische inzichten op basis van actuele (internationale) ontwikkelingen in relatie tot opvattingen, verschijnselen en patronen in zijn/haar beroepspraktijk;
• toont in zijn/haar professioneel denken en handelen de samenhang en consistentie tussen visie, methodieken, methoden en interventies binnen de kaders van Passend Onderwijs.
toelating
docenten
Na deze opleiding
Overige informatie
Wat je tijdens de lessen leert, kun je de volgende dag meteen toepassen in je werk.
Waarom begeleiden bij functionerings- en participatieproblemen bij de HU?
-
Hoge studenttevredenheid
De Nationale Studenten Enquête toont aan dat studenten zeer tevreden zijn over de mastermodules van de Master Educational Needs.
-
Volg praktijkgericht onderwijs
Jouw ervaringen zijn input voor de lessen die je volgt. En wat je leert, pas je meteen toe in je werk.
-
Vergroot je netwerk
Je hebt veel contact met vakgenoten en docenten. Hierdoor bouw je aan een sterk netwerk.
Certifcering mastermodule
De mastermodule Begeleiding bij functionerings- en participatieproblemen is onderdeel van de door het NVAO geaccrediteerde Master Educational Needs.