Afrekenen met schulden
Kansfonds heeft het lectoraat Schulden en Incasso van de Hogeschool Utrecht en het lectoraat Armoede Interventies van de Hogeschool van Amsterdam gevraagd om onderzoek te doen naar de aanpak van het programma Afrekenen met schulden. Hierbij koopt Kansfonds schulden van gezinnen vroegtijdig en onvoorwaardelijk af, zodat zij weer met een schone lei kunnen beginnen. Tegelijkertijd biedt de gemeente op andere terreinen alle hulp die nodig is. Het geld dat met de aanpak wordt bespaard, komt in een revolverend fonds waarmee andere gezinnen geholpen kunnen worden. Beeld headerfoto van Kansfonds gemaakt door Linelle Deunk.
Doel
Het doel van het onderzoek is om de impact van de aanpak van het programma Afrekenen met schulden in kaart te brengen.
"Met 1 op de 11 Nederlandse huishoudens in problematische schulden is onderzoek naar innovatieve oplossingen essentieel."
Rosanne Oomkens
Lector Schulden en Incasso
Resultaten
Uiteindelijk willen we uit dit onderzoek lessen trekken voor beleid gericht op een duurzame oplossing van schuldenproblematiek.
Aanpak
In dit onderzoek combineren we verschillende onderzoeksmethoden. We maken gebruik van vragenlijsten, diepte-interviews, groepsgesprekken en administratieve gemeentelijke data.
Impact voor het onderwijs
Het onderzoek biedt handvatten om schuldenproblematiek op een duurzame manier op te lossen.