Openbare les Lucas Harms

Lector Lucas Harms

Op donderdag 9 oktober 2026 organiseert Hogeschool Utrecht de openbare les van Lucas Harms. Tijdens deze middag wordt hij officieel geïnstalleerd als bijzonder lector Slimme en Duurzame Mobiliteit. In zijn openbare les laat hij zien hoe mobiliteit bijdraagt aan de opgaven van deze tijd: van zero-emissie en slimme mobiliteit tot leefbare steden en verkeersveiligheid.

Mobiliteit is volop in beweging en raakt direct aan gezondheid, klimaat en stedelijke ontwikkeling. Ook in de regio Utrecht - wereldwijd toonaangevend fietsstad - zijn de uitdagingen groot. Groei, ruimtegebrek en duurzaamheidsambities vragen om scherpe keuzes: hoe maken we mobiliteit schoner, slimmer, veiliger én voor iedereen toegankelijk?

Lucas Harms werkt aan antwoorden op deze vraagstukken en ontwikkelt toekomstbestendige mobiliteitssystemen waarin toegankelijkheid en rechtvaardigheid centraal staan. Vanuit het Centre of Expertise Smart Sustainable Cities en het lectoraat Process Innovation & Information Systems (PI&IS) draagt hij samen met collega’s bij aan innovatieve oplossingen voor de stad van morgen.

Tijdens zijn openbare les neemt hij je mee in zijn visie op mobiliteitstransities en de rol van onderwijs, onderzoek en praktijk. We hopen je te zien op 8 oktober! Meer informatie over het programma en de mogelijkheid tot aanmelden volgt eind augustus. Zet de datum alvast in je agenda.

 

Praktische informatie

Wat:

Openbare les Lucas Harms over Slimme & Duurzame Mobiliteit

Wanneer:

Donderdag 8 oktober 2026, vanaf 15.00 tot 16.30 met aansluitend borrel

Waar:

Hogeschool Utrecht, Padualaan 101, Utrecht

Over Lucas Harms

Benieuwd naar Lucas en aan welke projecten hij op dit moment werkt? Bekijk zijn profielpagina.

Deel dit evenement