Statement in reactie op berichtgeving n.a.v. Trajectumartikel ‘Kerstmis wordt feestdag. HU kiest voor inclusiever taalgebruik’

Als inclusieve hogeschool vinden wij het vrij kunnen uitdragen en vieren van je cultuur, religie of identiteit van groot belang. Hierbij is en blijft iedereen vrij om de feestdag te noemen hoe hij/zij/hen het wil.

Op verzoek van onze medezeggenschap, om rekening te houden met de groeiende populatie studenten en medewerkers met diverse achtergronden en culturen, zijn de religieuze benamingen van feestdagen in ons jaarrooster al in 2024 vervangen voor neutrale (inclusieve) benamingen als ‘feestdag’. Het jaarrooster van ons huidig schooljaar 2025/2026 toont dus geen religieuze namen, maar nog wel Koningsdag en Bevrijdingsdag (want niet religieus). We houden ons aan de OCW-kalender van wettelijke nationale feestdagen.

Daarnaast zijn we ons ervan bewust dat op een aantal feesten en belangrijke dagen voor studenten (anders dan nationale feestdagen) tentamens gepland staan. Omdat een deel van onze populatie graag op eigen (privé)gelegenheid deze momenten wil vieren, wordt gekeken of de toetsen op deze dagen anders kunnen worden ingepland. We willen graag onze studenten en medewerkers zoveel mogelijk in de gelegenheid stellen om voor hun belangrijke religieuze feestdagen te kunnen vieren.

Deel dit artikel